تیم ملی استرالیا در جام جهانی قطر

تیم ملی استرالیا در جام جهانی قطر

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022 قطر

تیم ملی استرالیا

(هوادران پر شور استرالیایی)
(هوادران پر شور استرالیایی)

تیم ملی استرالیا با احتساب حضور در جام جهانی 2022 قطر در شش دوره از ادوار جام های جهانی شرکت داشته است و اولین حضورش در جام های جهانی به جام جهانی آلمان غربی در سال 1974 باز می گردد. تیم ملی استرالیا در سه دورة اخیر جام های جهانی به عنوان نمایندة آسیا حضور داشته است، این کشور از سال 2010 به عضویت کنفدراسیون آسیا درآمد و یکی از قدرت های آسیایی در مسابقات مقدماتی جام جهانی و قهرمانی آسیا محسوب می شود. بهترین عملکرد این کشور در ادوار جام های جهانی به جام جهانی 2006 آلمان باز می گردد، که در آن دوره از مسابقات استرالیا توانست با صعود از گروه خود به جمع 16 تیم برتر جام راه یابد.

(لوگوی تیم ملی فوتبال استرالیا)
(لوگوی تیم ملی فوتبال استرالیا)

یکی از نکات قابل توجه در خصوص تیم ملی استرالیا تمرکز این تیم بر روی کار گروهی و تیمی است که این تیم را به جام جهانی 2022 قطر رساند و استرالیا بدون داشتن بازیکن فوق ستاره در تیم آمادة رقابت در قطر خواهد بود. به طور دقیق تر، تیم ملی استرالیا در جام های جهانی 1974، 2006، 2010، 2014 و 2018 به مرحلة نهایی در قطر راه پیدا کردند. تیم استرالیا بعد از حضور در جام جهانی 1974 آلمان غربی بیش از 30 سال جواز حضور در مسابقات جام جهانی را به دست نیاورد، البته در جام جهانی 1974 هم نمایش چشمگیری از خود نشان نداد و تنها با کسب یک تساوی از شیلی و باخت از آلمان شرقی و آلمان غربی و بدون گلزنی در گروه خود در رده آخر قرار گرفت و در پایان دور اول حذف شد. استرالیا بارها تا یک قدمی جام های جهانی آمد، اما هر بار در آخرین قدم و در مسابقات پلی آف از حضور در مرحلة نهایی ناکام می ماند، در سال 1966 به کره شمالی، 1970 به رژیم صهیونیستی، 1986 به اسکاتلند، 1994 به آرژانتین، 1998 به ایران و 2002 به اروگوئه باخت و از این نظر تیمی شناخته شده محسوب می شود. در این دوره از مسابقات مقدماتی جام جهانی، تیم استرالیا برای رسیدن به قطر به عنوان نمایندة پنجم آسیا در مسابقة پلی آف به مصاف پرو، تیم پنجم آمریکای جنوبی رفت و در یک دیدار سخت و نفس گیر توانست در ضربات پنالتی با نتیجة 5-4 پیروز میدان شود و برای ششمین بار در جام جهانی حاضر باشد.

(تیم ملی استرالیا)
(تیم ملی استرالیا)

تیم ملی استرالیا در جام جهانی قطر در گروه D قرار دارد که با تیم های فرانسه، دانمارک و تونس همگروهی است، استرالیا مصاف سختی با سه تیم هم گروهی خود دارد و از این نظر رقابت های جذابی در این گروه پیش رو خواهد داشت چرا استرالیا در اولین مسابقة گروهی اش باید با مدافع عنوان قهرمانی جهان یعنی تیم ملی فرانسه دیدار کند، این دیدار حساس و بزرگ در روز چهارشنبه، 23 نوامبر برگزار می شود که می توان تاریخ این مسابقه را سه شنبه شب هم دانست که در ساعت 2:00 بامداد در استادیوم الجنوبه Al Janube Stadium  برگزار می گردد. دیدار گروهی دوم این تیم با تونس است که شنبه 26 نوامبر ساعت 17:00 در استادیوم الجنوبه به مصاف هم می روند، این بازی نبردی سرنوشت ساز برای استرالیا به شمار می آید چرا که بیشترین شانس را برای برد در مسابقات گروه دارد. کسب سه امتیاز در این مسابقه نبرد بسیار جذابی را در روز چهارشنبه 30 آبان رقم می زند، این مسابقه که میان تیم های ملی استرالیا و دانمارک در در استادیوم الجنوبه برگزار می شود و ساعت برگزاری مسابقه هم رأس ساعت 10 شب است.

 

گراهام آرنولد سرمربیگری تیم ملی استرالیا را برعهده دارد، این مربی در دو جام جهانی 2006 و 2010 به عنوان کمک مربی حضور داشته و در این مسابقات با هدایت تیم ملی استرالیا برای اولین بار به عنوان سرمربی راهی جام جهانی خواهد شد. همان طور که گفته شد، برخلاف ادوار گذشته که فوق ستاره هایی در ترکیب این تیم حضور داشتند، تیم ملی استرالیا در جام جهانی 2022 قطر با بازیکنانی نظیر متیو لکی Matthew Leckie کاپیتان ملبورن سیتی، متیو رایان Matthew Ryan ، بیلی رایت Bailey Wright ، رایلی مک گری Riley McGree ، آجدین هرستیچ  Ajdin Hrustic ، تام روگیچ  Tom Rogic و آرون موی  Aaron Mooy راهی این مسابقات می شود.

hayyacardd