تیم ملی انگلستان در جام جهانی 2022 قطر

تیم ملی انگلستان در جام جهانی 2022 قطر

تیم ملی انگلستان یکی از قدیمی ترین شرکت کننده های مسابقات ادوار مختلف جام جهانی به شمار می آید که تا کنون 16 بار در مرحلة پایانی مسابقات جام جهانی فیفا حضور  داشته است. البته نسبت به تیم های اروگوئه، برزیل، آرژانتین، ایتالیا و … انگلستان دیرتر در جام جهانی حاضر شد و  اولین دورة حضور این کشور به جام جهانی 1950 در برزیل باز می گردد که البته با نمایش ضعیفی از تیم ملی انگلستان همراه بود و آن تیم تنها در مرحله گروهی حاضر شد. اما در جام جهانی بعدی که در سال 1954 در سوئیس برگزار شد، انگلستان توانست تا مرحله یک چهارم نهایی مسابقات پیش برود و در این مرحله با تیم اروگوئه رو به رو شد که در نهایت با نتیجة 4-2 از این تیم شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

حضور تیم ملی انگلستان در جام جهانی 1958 سوئد هم حضوری کوتاه بود که تنها در مرحله گروهی مسابقات حضور داشت و در مسابقات جام جهانی 1962 در شیلی هم تنها در مسابقات گروهی حاضر بود و عنوانی را کسب نکرد. اما مهمترین و بزرگترین رخداد تاریخ فوتبال این کشور به جام جهانی 1966 در خود انگلستان باز می گردد، که این تیم با امتیاز بازی در خانه توانست برای اولین بار عنوان قهرمانی جام جهانی را بدست آورد و در ورزشگاه معروف ومبلی لندی کاپ ژول ریمه را از دستان ملکه گرفته و بالای سر ببرد. در این دوره از مسابقات تیم ملی انگلستان با نمایشی درخشان پس از پیروزی بر تیم های فرانسه، آرژانتین و پرتغال خود را در مسابقات فینال می دید، این مسابقة تاریخی و معروف در استادیوم معروف ومبلی برگزار می شد. در طرف مقابل هم تیم ملی فوتبال آلمان غربی، رقیب سنتی انگلستان حضور داشت، دیدار حساس و ماندگاری که با گل تاریخی و مشکوک جف هرست به وقت اضافه کشیده شد و در نهایت با پیروزی 4-2 انگلستان به پایان رسید و این تنها قهرمانی تیم ملی انگلستان در ادوار مختلف جام جهانی بوده و این کشور هرگز نتوانسته این افتخار را تکرار کند. تیم ملی انگلستان در جام های جهانی 1970- 1982- 1986- 1990- 1998- 2002، 2006- 2010 و 2014 نیز حضور داشته است اما حضور در میان چهار تیم برتر و مقام چهارمی بهترین عنوانی بوده که تا کنون به دست آورده است.

تیم ملی انگلستان همواره پیش از شروع جام های جهانی به دلایلی مختلفی مانند برخورداری از ستارگان بزرگ جهان فوتبال در سال های مختلف، مورد توجه بسیار قرار داشته و البته نقش رسانه های انگلیسی در نشان دادن این تیم در قواره های مدعی هم بی تاثیر نبوده است، اما از سال 1966 ما شاهد ناکامی ستارگان بزرگ این کشور بوده ایم و جام جهانی 2022 قطر نیز عرصه دیگری است تا این تیم بزرگ و البته پر سرو صدای فوتبال جهان می تواند خاطرة تکرار نشدنی قهرمانی این کشور در مسابقات جام های جهانی را تکرار کند.

تیم ملی انگلستان در جام جهانی 2022 قطر
تیم ملی انگلستان در جام جهانی 2022 قطر

تیم ملی انگلستان بر اساس قرعه کشی این مسابقات در گروه B قرار گرفته که باید به مصاف تیم های ایران، ولز و ایالات متحده برود. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، استادیوم بین المللی خلیفه در روز شنبه 21 نوامبر محل برگزاری مسابقة حساس و تاریخی تیم های ملی انگلیس و ایران ایران هستش که برای بسیاری علاقه مندان فوتبال بازی بسیار دیدنی که برای اولین بار در تاریخ ادوار جام جهانی برگزار می شود. در روز جمعه 25 نوامبر تیم ملی انگلستان به مصاف تیم ملی ایالات متحده آمریکا می رود که این دیدار در  استادیوم البیت برگزار می شود و آخرین دیدار گروهی انگلستان در جام جهانی 2022 نیز در روز سه شنبه 29 نوامبر، مقابل تیم ملی ولز خواهد بود که در استادیوم احمد بن علی Ahmad Bin Ali Stadiumبر گزار خواهد شد.یکی از حساس ترین دیدار های این گروه بین تیم های ملی ایران و آمریکا برگزار می شود که دیدار نهایی این گروه نیز به شمار می آید.

hayyacardd