تیم ملی عربستان سعودی در جام جهانی 2022

تیم ملی عربستان سعودی در جام جهانی 2022

تیم ملی فوتبال عربستان سعودی را همیشه با ترکیبی از رنگ‌های سنتی اش یعنی سبز و سفید دیده ایم و به همین خاطر، این تیم السقور الاخضر یا شاهین‌های سبز لقب می دهند. بدون شک باید از تیم عربستان به عنوان یکی از قدرت های فوتبال آسیا نام برد، این تیم سه بار در سال های1984، 1988 و 1996 عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا را بدست آورده و موفق به راهیابی در 6 دوره از مسابقات جام جهانی شده است. بهترین نتیجة بدست آمده توسط تیم ملی عربستن در جام جهانی 1994 آمریکا بود که موفق به صعود از مرحلة گروهی شد.

(لوگوی تیم ملی عربستان)
(لوگوی تیم ملی عربستان)

این تیم در جام جهانی 1994آمریکا در گروهF قرار داشت و در مسابقات گروهی توانست تیم های بلژیک و مراکش را شکست دهد و در اولین تجربة حضورش در جام جهانی خود را به دور دوم مسابقات برساند، در این مرحله عربستان با سوئد رو به رو می شود و با شکست 3-1 از این تیم با جام جهانی 1994 خداحافظی می کند در این جام، هدایت تیم ملی عربستان را سرمربی آرژانتینی خورخه سولاری برعهده داشت و از ستارگان نام آشنای آن روز های تیم ملی عربستان می توان به ماجد عبدالله، سعید العویران و سامی الجابر اشاره کرد. تیم ملی عربستان موفق به ادامة روند حضورش در جام های جهانی بعدی شد، در جام جهانی 2002 کره و ژاپن حضور یافت و نتایج بسیار تلخی را بدست آورد، این تیم در این جام با دریافت 12 گل و بدون زدن حتی یک گل در ردة آخر گروه قرار گرفت. این تیم در جام جهانی 2002 در مقابل تیم ملی آلمان 8 گل دریافت کرد و یکی از پر گل ترین بازی های جام های جهانی لقب گرفت. در جام جهانی 2006 آلمان هم عربستان موفقیتی بدست نیاورد و سه جام جهانی را بدون برد پشت سر گذاشت. تیم ملی عربستان سعودی در جام های جهانی 2010 آفریقای جنوبی و 2014 برزیل غایب بود.

 (سامی الجابر بازیکن بزرگ تیم ملی عربستان در جام جهانی 2006)
(سامی الجابر بازیکن بزرگ تیم ملی عربستان در جام جهانی 2006)

عربستان سعودی پس از 12 سال موفق به حضور در جام جهانی شد و یکی از مسافران مسکو بود، در این جام، عربستان سعودی در کنار روسیه میزبان مسابقات، اروگوئه و مصر قرار می گرفت و بازی افتتاحیه مسابقات را با تیم ملی روسیه برگزار کرد، عربستان در این مسابقه با نتیجة 5–0 شکست خورد و دومین دیدار با تیم ملی اروگوئه رو هم با نتیجة 1–0 واگذار کرد و عملا از دور مسابقات خارج شد، بازی آخر عربستان در مسابقات گروهی با تیم ملی مصر بود که، عربستان توانست در آن بازی پیروز شود و بعد از جام جهانی 1994 آمریکا دومین پیروزی خود را در جام های جهانی بدست آورد. بعد از حضور در جام جهانی 2018 روسیه، عربستان با ساختاری قدرتمند و برنامه ریزی دقیق، تیمی بسیار خوب را روانة قطر کرده و بدون شک یکی از تیم های تعیین کننده در این گروه از مسابقات به شمار می رود.

(جام جهانی 2018)
(جام جهانی 2018)

گروه C یکی از گروه های خوب این مسابقات محسوب می شود و تیم های بزرگ آرژانتین و مکزیک از اصلی ترین مدعیان این گروه به شمار می آیند. اولین دیدار تیم عربستان با تیم بزرگ و پر مهرة آرژانتین است، این بازی در استادیوم شاخص و زیبای لوسیل برگزار می شود، تاریخ دقیق این مسابقه در 22 نوامبر خواهد بود. این دو تیم تا کنون چهار بار با یکدیگر دیدار کرده اند و آخرین دیدارشان برنده ای نداشت. لهستان دومین تیمی است که عربستان سعودی در مسابقات گروهی با آنها رو به رو می شود، که تا کنون چهار بار با هم مسابقه داده اند، این بازی هم در استادیوم شهر آموزش در شهر الریان برگزار می شود و 26 نوامبر ساعت 16 زمان دقیق برگزاری این مسابقه است. آخرین بازی گروهی عربستان هم با مکزیک است که تجربة رقابت با یکدیگر را بارها داشته اند این بازی هم در استادیوم لوسیل برگزار می شود و تاریخ دقیق آن 30 نوامبر خواهد بود. عربستان سعودی در گروهی قرار گرفته که کار بسیار دشواری برای صعود دارد و این اصلی ترین چالش آنها به شمار می رود، هرچند با وجود نتایج و نمایش خوب تیم ملی عربستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی، می توان انتظار هایی معقول را از تیم ملی عربستان داشت.

(عربستان جام جهانی 1994 آمریکا)
(عربستان جام جهانی 1994 آمریکا)
hayyacardd