بازیکنان جوانی که در جام جهانی خواهند درخشید

بازیکنان جوان جام جهانی

کیلیان امباپه 19 ساله بود که در رساندن تیم ملی فرانسه به قهرمانی جام جهانی 2018 روسیه، نقش پررنگی ایفا کرد. اکنون، با نزدیک شدن به جام جهانی قطر، هم هواداران و هم کارشناسان گمانه زنی های خود در مورد اینکه امسال چه بازیکنانی فوق ستاره های آیندۀ فوتبال خواهند بود را شروع کرده اند.

در ادامه به سراغ بازیکنان زیر 21 سالی می رویم که گمان می رود در جام جهانی پیشِ رو بدرخشند و نام خود را تا همیشه در ذهن طرفداران فوتبال حک کنند.

جود بلینگام، انگلیس

بلینگام 19 ساله نه تنها به سرعت و پاس های دقیق، بلکه به رفتار پخته و خصوصیات اخلاقی خوبش نیز مشهور است.

جود بلینگام، انگلیس

او که اکنون هافبک تیم بوروسیا دورتموند است، در 17 سالگی به انگلیس کمک کرد تا در جام سیرنکا 2019 قهرمان شود. بلینگام پیشرفت بسیار خوبی در فصل گذشته داشت و فصل جاری را نیز بسیار قوی شروع کرده است.

علاوه بر این، با دریافت جایزۀ NXGN 2022 (بهترین استعداد نوجوان)، راه را برای قهرمانی تیم ملی انگلیس در رقابت های جام جهانی امسال هموار کرده است.

بلینگام تمام آن چیزی است که یک تیم می تواند از هافبکش انتظار داشته باشد؛ او می تواند گل بزند، پاس گل بدهد و تسلط بازی را در دست بگیرد. بنابراین جزو قطعی ترین گزینه های تیم ملی انگلیس به شمار می آید.

 

ادواردو کاماویگا، فرانسه

کاماویگا در 17 سالگی به جوان ترین گلزن تیم ملی فرانسه در یک قرن اخیر تبدیل شد. او در اولین فصل حضور خود در باشگاه رن، باعث شد تا این تیم برای اولین بار به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.

ادواردو کاماویگا، فرانسه

کاماویگا در اوت 2021 با امضای یک قرارداد 40 میلیون یورویی، به رئال مادرید پیوست. اتفاقی که به نفع این باشگاه بود؛ چرا که حضور این ستارۀ جوان به قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا 2022 کمک کرد.

کاماویگا تا کنون 100 بازی برای تیم های باشگاهی و 13 بازی ملی انجام داده است. در فصل اخیر لالیگا نیز موفق شد در ۲۵ بازی، ۲ گل و یک پاس گل را در کارنامۀ خود ثبت کند.

انتظار می رود که این ستارۀ نوظهور در جام جهانی امسال برای تیم ملی فرانسه و مدافع عنوان قهرمانی توپ بزند.

 

پدری گونزالس، اسپانیا

بسیاری از فوتبال دوستان، این ستارۀ 19 سالۀ اسپانیایی، که به خاطر توانایی بالایش در پاس دادن، به جادوگر معروف است را با اسطوره هایی مانند آندرس اینیستا و داوید سیلوا مقایسه می کنند.

پدری گونزالس، اسپانیا

پدری در طول مسابقات یورو 2020 با حضور در خط میانی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. او سال پیش برندۀ جایزۀ کوپا ۲۰۲۱ شد و عنوان بهترین بازیکن جوان دنیا را دریافت کرد.

اسپانیا برای رسیدن به قهرمانی جام جهانی 2022 به مهارت های این ستاره نیاز پیدا خواهد کرد. چرا که این تیم همیشه به بازیکنان جوان خود وابسته بوده است.

 

نونو مندز، پرتغال

در دنیای فوتبال، سرعت عاملی است که برنده را مشخص می کند.

نونو مندز، مدافع چپ پای پرتغالیِ تیم پاری سن ژرمن با سرعت بالایی که دارد چشم ها را به خود خیره می کند. عملکرد همه جانبۀ مندز در زمین بازی او را به یکی از بهترین خریدهای پاری سن ژرمن تبدیل کرده است.

نونو مندز، پرتغال

فرناندو سانتوس، مربی تیم ملی پرتغال، سخت در تلاش است تا تیمش جام جهانی 2022 قطر را به دست بیاورد. به همین خاطر قطعاً می تواند از حضور این مدافع چپ پا، که تا امروز ۱۳ بازی ملی داشته بهره ببرد.

 

بوکایو ساکا، انگلیس

بوکایو ساکا با دریافت عنوان بهترین بازیکن فصل انگلیس، جایگاه خودش را برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن جام جهانی 2022 محکم کرده است.

تمرکز شدید این مهاجم در زمین بازی او را به یکی از مهم ترین بازیکنان آرسنال تبدیل کرده است.

بوکایو ساکا، انگلیس

او تا امروز 21 گل و 19 پاس گل در لیگ برتر انگلستان داشته و تنها در 7 بازی اش در فصل اخیر، 8 گل به ثمر رسانده است.

گرت ساوتگیت، مربی تیم ملی انگلیس، برای پیروزی تیمش در جام جهانی 2022 به حضور ساکا نیاز دارد.

هم تیمی های ساکا او را به چشم یک رهبر نگاه می کنند و عقیده دارند که او بازیکن درجه یکی است و در لحظات پر تنش بازی خونسردی خودش را به خوبی حفظ می کند.

hayyacardd