جعلی بودن رزرو اقامتگاه خطر لغو هایا کارت را به همراه دارد

در صورت وارد کردن هر گونه اطلاعات ساختگی، وضعیت هایا کارت حتی پس از تأیید نیز امکان تغییر خواهد داشت.

 

یک مقام رسمی اعلام کرد هایا کارت هوادارانی که رزرو هتل خود را برای جام جهانی فوتبال در قطر جعل می کنند، غیر فعال خواهد شد.

ثانی الزرعا، مدیر بخش عملیات حمل و نقل کمیتۀ عالی برگزاری و میراث جام جهانی 2022 قطر در گفتگو با کانال الکأس این کشور گفت: «وضعیت هایا کارت افراد به طور مداوم بررسی می شود تا مطمئن شویم که تمام اطلاعات ارائه شده در طول مدت اقامت، حقیقی است. با این حال، در صورت مشاهده و شناسایی اطلاعات نادرست یا اقامت جعلی و لغو شده، وضعیت هایا کارت افراد خاطی به «غیرفعال» تغییر خواهد یافت.»

این مقام مسئول افزود: «امکان بررسی هایا کارت و تغییر وضعیت از تأیید شده به رد شده در هر زمان وجود دارد.»

هوادارانی که برای شرکت در جام جهانی قطر به این کشور خلیجی سفر می کنند باید محل اقامتشان را مشخص کنند. آنها گزینه های مختلفی برای انتخاب دارند؛ از جمله هتل، دهکدۀ هواداران، قایق های شناور، کشتی های کروز یا حتی منزل دوستان یا خانواده و بستگانشان.

هواداران پس از دریافت تأییدیه نیز می توانند برای دریافت هایا کارت خود، که داشتن آن برای تمام دارندگان بلیت بازی های جام جهانی اجباری است، درخواست دهند. این کارت از 2 نوامبر 2022 به عنوان مجوز ورود به قطر برای هواداران بین المللی عمل کرده و دسترسی به استادیوم ها، مناطق هواداری و استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی رایگان در سراسر کشور را برای آنان فراهم می کند.

در صورت تغییر وضعیت هایا کارت افراد به غیرفعال، آنها قادر به تماشای بازی ها یا ماندن در قطر نخواهند بود.

پیش بینی می شود در طول برگزاری مسابقات جام جهانی حدود 1.2 میلیون تماشاگر، که معادل نیمی از جمعیت خود قطر است، از این کشور دیدن کنند. این امر سؤالاتی را در خصوص اینکه آیا اتاق کافی برای اسکان هواداران وجود خواهد داشت یا نه، برانگیخته است.

با این حال، مقامات این کشور در طول دهۀ گذشته تلاش زیادی در جهت افزایش تعداد هتل ها کرده اند.

انتقال هواداران عربستانی به قطر با اتوبوس

همانطور که می دانید مسابقات جام جهانی 2022 قطر از تاریخ 20 نوامبر در دوحه آغاز می شود و از همین رو، تمام کشورها در حال برنامه ریزی برای انتقال راحت هوادارانشان به این کشور هستند.

صالح النصف، مدیر ارشد پروازهای ورودی و دپارتمان فرودگاه ها، به کانال الکأس گفت: «انتظار می رود که در طول مسابقات، فرودگاه های قطر در هر ساعت پذیرای حدوداً 5700 نفر باشند. در واقع هر روز حدوداً 2000 مسافر وارد فرودگاه بین المللی دوحه و تقریباً 3700 مسافر وارد فرودگاه بین المللی حمد خواهند شد.»

عربستان سعودی نیز در راستای انتقال رایگان هوادارانش به قطر، هزینه های چند میلیون دلاری در نظر گرفته و قطر در تلاش است تا راه را برای هواداران فوتبالی کشور همسایه اش هموار کند.

به این ترتیب، هوادارانی که قصد دارند از طریق مرز زمینی عربستان سعودی به قطر سفر کنند، می توانند از اتوبوس هایی که در پایانۀ مرزی ابوسمره برای این منظور مهیا شده استفاده کنند. الزرعا توضیح داد که این پایانه در حدود 9 کیلومتری مرز بین دو کشور قرار دارد و چند صد اتوبوس برای انتقال راحت هواداران عربستان به استادیوم های قطر در آن مستقر شده اند.

hayyacardd